Do rozpoczęcia kolejnej, V edycji pozostało10 dni

Młodzi wobec samotności. Pierwsze w Polsce badania pokolenia Z

wrz 26, 2022 | Relacje międzyludzkie

Osamotnienie jest problemem tylko starszych ludzi – to mit, który skutecznie pomogła rozwiać pandemia. Psychologowie zwracają uwagę, że samotność rozumiana jako emocjonalny dyskomfort, bardzo mocno doskwiera również młodym, w tym pokoleniu Z. Nie ma w Polsce żadnych aktualnych badań dotyczących samotności osób urodzonych po 1995 r, a jest to temat ważny i niecierpiący zwłoki.

W ramach projektu MindGenic zbadamy skalę problemu, realizując pierwsze w kraju badanie na temat „Samotności pokolenia Z”. Naszym celem jest również stworzenie raportu dotyczącego samotności, wyzwań i problemów, z którymi mierzą się młodzi, wchodzący w okres dojrzewania. 

Badanie przeprowadzamy wśród młodych ludzi w wieku 12-22 lat z całej Polski w formie anonimowej ankiety (link poniżej). Ponieważ zależy nam na zbudowaniu szerokiej debaty społecznej, rezultatem naszych działań będzie wydanie raportu w postaci ebooka oraz organizacja spotkania online dla zainteresowanych wynikami ankiet. Badanie chcemy realizować systematycznie co roku, co pozwoli nam sprawdzić, jak problem samotności młodych zmienia się w czasie.

Poniższa ankieta będzie dostępna do 26 października 2022 r.

ZOBACZ ANKIETĘ